Spełnione życie seksualne

Zalecamy jednak rozwagę, jeśli dla kogoś jedynym motywem podjęcia kuracji DHEA jest poprawa życia seksualnego. Albowiem nie jest pewne, czy hormon jest naprawdę w tym względzie skuteczny. Poza tym istnieje wiele innych możliwości zachowania zadowalającego życia erotycznego aż do późnego wieku.

Nawet jeśli ktoś ma problemy z potencją, może znaleźć spełnienie w fizycznej miłości. Najważniejsze, by nie stawiać siebie pod presja osiągnięcia sukcesu. Mężczyźni często myślą, że nawet w podeszłym wieku muszą być dokładnie tak samo aktywni jak w młodości. Są to oczywiście nadmierne wymagania! W starszym wieku czas potrzebny do osiągnięcia wzwodu jest często dłuższy i jest to zupełnie normalne. Po prostu, trzeba sobie dać więcej czasu!

Nie warto się martwić, kiedy w tej sferze czasem cos się nie udaje, nie oznacza to jeszcze w żadnym razie, że jest się impotentem. Jeśli jednak ktoś ciągle się tym gryzie i stale obawia się, że następnym razem znów „zawiedzie”, taki sposób myślenia może łatwo prowadzić do samospeł- niających się przepowiedni. W takim przypadku przy następnej próbie znów nie dojdzie do erekcji, gdyż jest wewnętrznie zablokowana lękami i negatywnymi oczekiwaniami. W ten sposób osoba z lękami sama sobie tworzy błędne koło, z którego coraz trudniej jest się wyrwać.

W starszym wieku ważne jest, aby zarezerwować sobie więcej czasu na miłość fizyczną. Przeciągnięcie okresu gry wstępnej spodoba się z pewnością partnerce. Nawet jeśli nie nastąpi wzwód, nie trzeba sobie tego brać do serca. Warto porozmawiać o tym problemie z partnerką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *